Nemzetközi ügyfeleink bármilyen kérdése esetén e-mailben fordulhatnak az ügyfélszolgálati csapathoz.
Ön itt van: Otthon » Blog » 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő – Tökéletes hordozható lézerhegesztési megoldás kis és közepes műhelyek számára

700 W-os léghűtéses lézerhegesztő – tökéletes hordozható lézerhegesztő megoldás kis és közepes műhelyek számára

Megtekintések: 0     Szerző: Site Editor Közzététel ideje: 2026-06-30 Eredet: Telek

Az elmúlt években a kézi szálas lézerhegesztés felváltotta a hagyományos AWI- és MIG-hegesztést a legtöbb vékonyfém-feldolgozó műhelyben. Az összes hordozható lézerhegesztő berendezés közül a 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő a legköltséghatékonyabb belépő szintű lézerhegesztő megoldás a kkv-k, a mobil karbantartás és a kis szériás egyedi gyártás számára. A 700 W-os léghűtéses lézerhegesztőgépek, amelyek eltérnek a nagyméretű, vízhűtéses lézerhegesztőktől, amelyek külső hűtőre támaszkodnak, integrált ventilátoros léghűtést alkalmaznak, eltávolítják a bonyolult vízkeringtető rendszereket, miközben stabil lézerkimenetet biztosítanak a 0,4–3 mm vékony fémhegesztéshez. Ez a szakmai útmutató a A heavth.com lebontja a 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő alapvető erősségeit, anyagkínálatát, összehasonlítását a vízhűtéses modellekkel, valódi ipari alkalmazásokat és vásárlási tippeket.

1. Mi az a 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő?

A 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő egy kompakt kézi szálas lézerhegesztő készülék beépített, nagy hatékonyságú léghűtő modullal, 700 W-os egymódusú lézerteljesítménnyel. Az egész egység mindössze 30–40 kg tömegű, az asztali gépház mérete közel egy számítógépházhoz, így támogatja az egyszemélyes szállítást és a járműre szerelt kültéri működést.

A vízhűtéses lézerhegesztők által igényelt víztartály, hűtőfolyadék-cső, vízszivattyú és fagyálló kiegészítők nélkül a léghűtéses lézerhegesztő jelentősen leegyszerűsíti a telepítési lépéseket. A felhasználóknak csak a tápegységet és a védőgázt kell csatlakoztatniuk a hegesztés megkezdéséhez 5 percen belül. A legtöbb korszerűsített 700 W-os léghűtéses lézeres hegesztőgép 3 az 1-ben többfunkciós modulokat tartalmaz: lézeres hegesztés, lézeres rozsdatisztítás és vékony fémlézeres vágás, maximalizálva a berendezések kihasználtságát a korlátozott költségvetésű kis műhelyek számára.

A kis-közepes terhelésű szakaszos gyártásra tervezett 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő koncentrált lézersugarat ad ki ultrakis hőhatású zónával (HAZ <0,5mm), így tökéletesen megoldja a hagyományos ívhegesztő berendezések vékonylemez átégését, termikus deformációját és erős fröcskölés fájdalmát.

2. A 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő alapvető előnyei

2.1 Ultra hordozható és helytakarékos elrendezés

A 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő legnagyobb előnye a könnyű, integrált kialakítás. 50%-kal könnyebb és 60%-kal kisebb térfogatú, mint a megfelelő vízhűtéses lézerhegesztőgépek. Nincs szükség független hűtő elhelyezési területre; a gép munkapadra, kocsira helyezhető vagy közvetlenül az autó csomagtartóiba rakható helyszíni javítási munkákhoz, ideális szűk műhelyekhez, mobil fémmegmunkáló szolgáltatásokhoz és kültéri telepítési projektekhez.

2.2 Közel nulla napi karbantartási költség

A vízhűtéses lézerhegesztők rendszeres vízcserét, szűrőtisztítást, csővezeték-szivárgás-ellenőrzést és fagyálló hozzáadása szükséges az alacsony hőmérsékletű szezonokban, ami folyamatos karbantartási munka- és anyagköltséget jelent. A 700 W-os léghűtéses lézerhegesztőgép töröl minden vízzel kapcsolatos karbantartási munkát; a kezelőknek csak havonta egyszer kell megtisztítaniuk a hűtőventilátor szűrőjét, ami jelentősen csökkenti a hosszú távú üzemeltetési költségeket. Stabilan tud működni -15 ℃ és 40 ℃ közötti környezetben, anélkül, hogy aggódna a csővezetékek befagyása miatt a hideg műhelyekben.

2.3 Alacsony működési küszöb és gyors képzés

Az intuitív érintőképernyővel felszerelt 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő tárolja a rozsdamentes acél, szénacél, alumínium és horganyzott lemezek előre beállított hegesztési paramétereit. Az új kezelők 30 percen belül elsajátíthatják a teljes hegesztési műveletet, nincs szükség professzionális hegesztői tapasztalatra. A lengő lézeres hegesztőpisztoly sima, ezüstös-fehér hegesztési gyöngyöket biztosít minimális fröcskölés mellett, kiküszöbölve a hegesztés utáni másodlagos csiszolási és polírozási eljárásokat a munkaerőköltség megtakarítása érdekében.

2.4 Energiatakarékosság és alacsony általános befektetés

A nagy teljesítményű, 1200 W/1500 W-os lézerhegesztőkkel összehasonlítva a 700 W-os léghűtéses modell alacsonyabb energiafogyasztással és olcsóbb kezdeti vételárral rendelkezik. A kis és közepes fémfeldolgozó gyárak alacsony előzetes befektetéssel befejezhetik a lézeres automatizálás korszerűsítését, és 10–16 hónapon belül gyors megtérülést érnek el. A vékony fém szakaszos feldolgozásnál a hegesztési sebessége 3-10-szer gyorsabb, mint a hagyományos AWI hegesztésé, ami jelentősen megnöveli a napi termelési kapacitást.

2.5 Széleskörű kompatibilitás több fémanyaggal

A 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő támogatja a főbb ipari fémanyagok hegesztését, kielégítve a hardverműhelyek legtöbb vékonylemez-megmunkálási igényeit:

  • Rozsdamentes acél: 0,5-2,5 mm (szekrény, reklámlevél, díszkeret hegesztés)

  • Szénacél és horganyzott acél: 0,4–3 mm (váz, berendezéstartó, polc alkatrészek)

  • Alumíniumötvözet: 0,5-1,5 mm (könnyű hardver, új energia vékony héj)

  • Sárgaréz és réz: 0,4–1,0 mm (precíziós elektromos tartozékok, dekoratív fém alkatrészek)

3. 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő VS vízhűtéses lézerhegesztő: egyértelmű összehasonlítás

Sok gyártulajdonos nehezen tud választani a lég- és vízhűtéses lézeres hegesztők között. Az alábbi táblázat bemutatja a fő különbségeket a hibás vásárlás elkerülése érdekében:

表格

Összehasonlító elem

700 W-os léghűtéses lézerhegesztő

Vízhűtéses lézerhegesztő (700W–1500W)

Hűtőrendszer

Beépített ventilátoros léghűtés, nincs szükség hűtőre

Független vízhűtő + zárt vízkeringtetés

Súly és térfogat

30-40 kg, kompakt asztali kivitel

80 kg felett, nagy, kétrészes osztott egység

Karbantartás

Csak a ventilátorszűrő tisztítása havonta

Vízcsere, csővezeték ellenőrzés, fagyálló kiegészítés negyedévente

Munkahelyszín

Kis szériás szakaszos gyártás, kültéri mobil javítás, szűk műhely

24 órás folyamatos tömeggyártás, fix nagy feldolgozósor

Működési környezet

-15 ℃ ~ 40 ℃, alkalmas kültéri hideg/meleg körülményekhez

Csak beltéri állandó hőmérsékletű műhely, szabadban nem dolgozhat

Többfunkciós támogatás

Hegesztés + tisztítás + vékony vágás integrálva

Többnyire egyetlen hegesztési funkció, külön tisztítóberendezés szükséges

A legjobb forgatókönyvek a 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő kiválasztásához

  • Kislemez, reklámlevél és konyhai eszközök műhelyei kis tételes vegyes rendelésekkel

  • Helyszíni fémjavítás, építőipari csőhegesztés és mobil megmunkálás

  • Gyárak korlátozott műhelyterülettel, nem tudnak nagy vízhűtőket elhelyezni

  • Új vállalkozások szűk automatizálási költségvetéssel, az elavult TIG/MIG hegesztőket lecserélve

  • Műhelyek professzionális berendezés-karbantartó személyzet nélkül

Nagyméretű, pilóta nélküli gyártósorok, amelyek 24 órás non-stop nagy terhelésű hegesztést igényelnek, vastag lemezek több mint 3 mm-es folyamatos feldolgozással.

4. A 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő fő ipari alkalmazási területei

4.1 Lemez- és szekrénygyártás

Széles körben használják vékony rozsdamentes acél elektromos szekrények, elosztódobozok, berendezések burkolatai és fémkeretek hegesztésére. Az alacsony hődeformációs tulajdonság biztosítja, hogy a lapos szekrénypanelek hegesztés utáni formázás nélkül megfeleljenek az IP vízálló és légzáró szabványoknak a késztermékeknél.

4.2 Reklám és dekoratív fémfeldolgozás

Tökéletes rozsdamentes acél reklámbetűkre, ajtókeretekre, korlátokra és dekoratív vasalatokra. A sima hegesztési gyöngyök eltávolítják a csiszolási folyamatokat, javítva a termék felületi minőségét és a szállítási hatékonyságot.

4.3 Kis hardver és könnyű mechanikai alkatrészek

Kis sajtoló alkatrészek, csőszerelvények, alumínium ötvözet konzolok és új energiavékony szerkezeti elemek feldolgozása. A precíz lézerhegesztés garantálja a kész munkadarabok stabil szakítószilárdságát.

4.4 Helyszíni karbantartás és műszaki telepítés

A hordozható léghűtéses kialakítás támogatja az építőipari acélcsövek helyszíni hegesztését, berendezésjavítását és fémalkatrész-felújítását, megoldva azt a problémát, hogy a nagyméretű hegesztőberendezések nem szállíthatók az építkezésekre.

5. Tippek normál működéshez és napi karbantartáshoz 700 W-os léghűtéses lézerhegesztőhöz

A lézerforrás élettartamának meghosszabbítása és a hegesztési minőség stabilizálása érdekében kövesse a szabványos működési szabályokat:

  1. Tisztítsa meg a léghűtő ventilátor szűrőjét a fogadó hátulján 30 naponta, hogy elkerülje a túlmelegedési riasztást okozó porelzáródást;

  2. A hegesztési teljesítmény, a sebesség és a huzalelőtolás paramétereit a lemezvastagság és az anyag szerint kell egyeztetni a formális tételes gyártás előtt;

  3. Cserélje ki rendszeresen a lézerpisztoly védőlencséjét és hegesztőfúvókáját a napi munkaidő alapján, hogy megelőzze a sugár csillapítását;

  4. Tárolja száraz helyen a gépet, ha hosszabb ideig nem használja, hogy elkerülje a belső áramkör nedvességét;

  5. Kerülje a folyamatos 8 órás, megállás nélküli nagy terhelésű hegesztést; Hosszan tartó működés után 10-15 percre szüneteltesse a berendezést a hőelvezetés érdekében.

6. Következtetés: Megéri a 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő?

A legtöbb vékonylemezes, kisszériás és rugalmas gyártási igényű kis- és közepes fémfeldolgozó vállalkozás számára a 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő jelenleg a legkiegyensúlyozottabb lézeres hegesztési automatizálási megoldás a piacon. Hordozható teste, vízellátás nélküli karbantartása, alacsony tanulási költsége és többfunkciós integrációja sokkal alkalmasabbá teszi a hagyományos ívhegesztőknél és a terjedelmes vízhűtéses lézerhegesztőknél a rugalmas műhelygyártáshoz.

Ha költséghatékony kézi lézeres hegesztőgépet keres vékony fémmegmunkáláshoz, vagy paraméter-illesztési útmutatásra van szüksége munkadarabjaihoz, lépjen kapcsolatba az automatizálási szakértői csapattal a következő címen: heavth.com . Testreszabott 700 W-os léghűtéses lézerhegesztő konfigurációt biztosítunk, amely támogatja a huzaladagolókat és a hegesztőpisztoly-illesztő megoldásokat a globális fémgyártó műhelyek számára.

Kapcsolódó termékek

a tartalom üres!

Forduljon HEAVTH CNC gépszakértőihez
Segítünk elkerülni a buktatókat, hogy minőséget és értéket biztosítsunk CNC vágási és hegesztési igényeinek, időben és a költségvetésnek megfelelően.
Biztosítjuk a termék méretét, elektromos teljesítményét, megjelenését, működési felületét és egyéb szempontokat a berendezés testreszabásához.

MIT TUDUNK AJÁNLNI

MIT TESZÜNK

TECHNOLÓGIÁNK

SZOLGÁLTATÁS

© SZERZŐI JOG: 2024 CHANGZHOU HEAVTH SCIENCE& TECHNOGY CO.,LTD. MINDEN JOG FENNTARTVA.